У Почајевску лавру стигло 30.000 украјинских верника

Десетине хиљада верних украјинских православних хришћана стигло је у литији у Почајевску лавру у недељу, 25. августа, само неколико дана уочи манастирског крсног празника Успења Пресвете Богородице.

У Почајевску лавру стигло 30.000 украјинских верника

Група ходочасника је 19. августа, на празник Преображења Господњег, кренула из Каменец-Подољска, удаљеног 125 миља. Успут су им се придружиле још хиљаде, а на крају је око 30.000 стигло до манастира у једном дану, а још их стиже на празник Успења.

Свим учесницима је било потребно скоро 40 минута да уђу кроз капију манастира, саопштава Информативно-просветно одељење Украјинске православне цркве.

Током ходочашћа, украјинске власти, које украјинске вернике рутински називају непријатељима, па чак и „демонима“, усвојиле су и потписале закон о забрани Украјинске православне цркве. Ипак, народ остаје веран и предан Господу Исусу Христу.

Извор: Митрополија црногорско-приморска

Фото: Почајевска лавра