Терор против православља у Украјини се наставља: Вандали упали у храм и пуцали на вернике

Око стотинак људи са маскама ноћас је упало у храм канонске Украјинске православне цркве у граду Черкаси, у централној Украјини, за време ноћне Литургије, отворили су ватру на парохијане и употребили бибер спреј, јавља Савез православних новинара.

Терор против православља у Украјини

Хиландарске вечери у Атини

Две хиландарске вечери у Атини могли би назвати гостовања игумана манастира Хиландара Високопреподобног архимандрита о. Методија у двема надалеко познатим атинским парохијама Светог Димитрија у истоименој атинској општини и Светог Елевтерија у улици Ахарнон.

Хиландарске вечери у Атини

Мошти Свештеномученика Риста Косијеревског у манастиру Калугару у Епархији карансебешкој

На празник Покрова Пресвете Богородице, 1. октобра 2024. године, Преосвећени Епископ карансебешки Лукијан Румунске православне Цркве,  служио је Литургију у манастиру Калугара, поводом храмовне славе овог манастира.

Посјета манастиру Калугару

Епископ је, уједно, прославио 24 године архијерејске службе.

Седамнаест година од устоличења Патријарха Данила

Патријарх Данило је посебно подстакао друштвену активност Цркве, тако да Румунска православна црква под својом контролом има преко осам стотина институција хуманитарног карактера.

Патријарх Данилo

Јерусалимска патријаршија позива на укидање закона, ради добробити свих верника у Украјини

Дана 3. септембра 2024. године објављено је саопштење Јерусалимске патријаршије о недавно усвојеном закону у Украјини којим се предвиђа забрана рада Украјинске православне цркве.

У Почајевску лавру стигло 30.000 украјинских верника

Десетине хиљада верних украјинских православних хришћана стигло је у литији у Почајевску лавру у недељу, 25. августа, само неколико дана уочи манастирског крсног празника Успења Пресвете Богородице.

У Почајевску лавру стигло 30.000 украјинских верника

Подршка Српске Православне Цркве канонској Цркви у Украјини

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије упутио је писмо снажне и и безрезервне подршке Његовом Блаженству Митрополиту кијевском и све Украјине г. Онуфрију поводом усвајања Закона о заштити уставног поретка у сфери деловања верских организација од стране Врховне раде у Кијеву.

Патријарх Јован разговарао са Патријархом Теодором и Архиепископом Георгијем

Његово Блаженство Патријарх антиохијски и свег Истока г. Јован је обавио телефонски разговор 18. августа 2024. године са Његовим Блаженством Архиепископом кипарским г. Георгијем, а сутрадан и са Његовим Блаженством Патријархом александријским и све Африке г. Теодором.

Митрополит Јоаникије честитао Митрополиту кијевском и цијеле Украјине Онуфрију десетогодишњицу интронизације

Митрополит црногорско-приморски  г. Јоаникије честитао је Његовом Блаженству Митрополиту кијевском и цијеле Украјине г. Онуфрију десетогодишњицу интронизације.

Митрополит Јоаникије честитао Митрополиту Онуфрију

Телефонски разговор патријараха Порфирија и Јована

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије обавио је 26. јула 2024. године телефонски разговор са Његовим Блаженством Патријархом антиохијским и свег Истока г. Јованом.

Телефонски разговор патријараха Порфирија и Јована