Митрополит видински Данило је нови патријарх бугарски

Видински митрополит Данило изабран у другом кругу са 69 гласова. На другом месту је митрополит врачански Григорије са 66 гласова, док су 3 гласачка листића била неважећа.

Митрополит видински Данило је нови патријарх бугарски

Украјинска православна црква прославила имендан Митрополита Онуфрија

Велики број архијереја, свештенства, монаштва и верног народа окупило се јуче да прослави имендан предстојатеља канонске и прогоњене Украјинске православне цркве.

Украјинска православна црква прославила имендан Митрополита Онуфрија

Уснуо у Господу схимонах Симеон Каруљски

Обавештавамо сав верни народ да се у среду, 26. јуна 2024. године, у нишком Клиничком центру у Господу упокојио схимонах Симеон Крајиновић, сабрат Велике Лавре и каруљски испосник.

Уснуо у Господу схимонах Симеон Каруљски

Стари грузијски и српски православни рукописи се враћају кући из лондонске аукцијске куће

Aукције три древна православна рукописа – једног грузијског и два српска у Лондону обављене су у уторак, 11. јуна.

Први рукопис, Кодекс Синаитикус Рескриптус, је палимпсест, са претходно палестинским арамејским текстом из 5.–7. века и црквеним грузијским текстом из 979. године, који је написао Јован-Зосима, грузијски монах који је живео у манастиру у Јерусалиму, а касније у манастиру Свете Катарине на Синају.

Нова Свештена епистасија Свете Горе

У складу са светогорским уставом, 14. јуна по новом, а 1. јуна по старом календару, у Кареји је након доксологије у Протатској цркви у Кареји, извршен чин примопредаје Свештене епистасије, извршног административног тела Свете Горе са мандатом од једне године.

Нова Свештена епистасија Свете Горе

Митрополит Николај и посланство Руске православне заграничне цркве у посети Српској православној цркви

Високопреосвећени Митрополит источноамерички г. Николај, првојерарх Руске православне заграничне цркве, са пратњом посетиће следеће недеље Српску православну цркву.

Митрополит Николај и посланство Руске православне

Митрополит Јоаникије са архијерејима Руске цркве богослужио у Нило-столобенском манастиру

У навечерје празника Обретења моштију Преподобног Нила Столобенског, 8. јуна 2024. године, Његово високопреосвештенство Митрополит тверски и кашински г. Амвросије одслужио је мало вечерње са акатистом Преподобном Нилу Столобенском, а затим, уз саслужење високопреосвећене господе митрополита црногорско-приморског Јоаникија и кемеровског и прокопјевског Аристарха, свеноћно бденије у Богојављенској саборној цркви Нило-Столобенске испоснице у Тверској области.

Прва Света архијерејска литургија на острву Видо

Високопреподобни архимандрит Методије боравио је на острву Крф у оквиру манифестације „Дани српства на Крфу“ 25. и 26. маја 2024, коју су организовали Православно спортско удружење “Света Србија” и Крфско друштво грчко-српског пријатељства.

Прва Света архијерејска литургија на острву Видо

Руски патријарх наложио: Све руске цркве служиће свеноћно бденије за спас српског народа

Патријарх московски и све Русије Кирил наложио је молитву за српски народ и она ће у свим руским црквама бити служена у ноћи између 22. и 23. маја.