НАЈАВА: Хиротонија архимандрита Серафима за Епископа костајничког, викара Митрополита средњезападноамеричког

Хиротонија изабраног Епископа костајничког Серафима биће обављена у недељу, 13. октобра 2024. године, са почетком у 9 часова у Храму Светог Саве на Врачару на Светој архијерејској литургији коју ће служити Његова светост Патријарх српски г. Порфирије са архијерејима и свештенством.

Дан раније, у суботу, 12. октобра 2024. године, са почетком у 18 часова биће извршен чин наречења изабраног епископа у Саборном храму Светог архангела Михаила у Београду.

Животопис изабраног Епископа костајничког Серафима

Архимандрит Серафим (Балтић) је рођен 7. маја 1978. године у Загребу, од оца Вељка и мајке Радојке. На крштењу је добио име Бојан. Породица Балтић је пореклом са Баније. У родном граду завршава основну и три разреда Средње електротехничке школе. Због ратних дешавања августа 1995. године се сели у Сједињене Америчке Државе, на Флориду, где завршава средњу школу и Факултет информационих технологија. Током образовања сусреће се са, у Америку богопосланим, старцем Јефремом Филотејским и његовим монасима и монахињама. Контакт са Светогорцима, учешће на њиховим богослужењима, духовни савети и исповести одредиће његов даљи животни пут.

Извор: Митрополија црногорско-приморска

Хиротонија архимандрита Серафима за Епископа костајничког