Представљамо нови пројекат: „Појмовник православља“

Од празника Покрова Пресвете Богородице, 14. октобра 2024. године, мисионарски портал „Кинонија“ почиње са реализовањем новог пројекта под називом „Појмовник православља“. Наведени пројекат ће уз менторство својих катихета, припремати ученици Православног катихизиса – Верске наставе из више средњих школа. „Појмовник православља“ је први у низу пројеката који у оквиру портала „Кинонија“ припремају и реализују средњошколци – ученици Верске наставе.

Пројекат „Појмовник православља“

Посетиоци портала ће понедељком, средом и петком, имати прилику да се упознају са појмовима који се користе у богослужењу и васколиком црквеном животу. „Појмовник православља“ је вид катихезе и водич кроз речник православне теологије и богослужења.

Садржај који припада овом пројекту биће објављиван на нашем порталу у рубрици „Из школске клупе“, заједно са осталим пројектима које ће припремати ученици који похађају часове Верске наставе.

Извор: Кинонија