Сусрет Митрополита Јоаникија и предсједнице Скупштине Главног града др Боровинић Бојовић

Митрополит Јоаникије и предсједница градске скупштине разговарали су на тему сарадње и комуникације између Митрополије и Главног града, која је унапријеђена у односу на раније године. Током разговора посебна пажња је посвећена уређењу простора око Саборног храма Христовог Васкрсења. Учесници разговора изразили су сагласност на тему важности очувања животне средине у Подгорици и унапређењу односа између Цркве и Главног града.

Патријарх Порфирије: Покажимо мудрост и одговорност према својој земљи

Беседа Његове светости Патријарха српског г. Порфирија на прослави Дана српског јединства, слободе и националне заставе 15. септембра 2024. године у Српском народном позоришту у Новом Саду

Патријарх Порфирије позива на одбрану права на вјерску наставу у Србији

„Кинонијаˮ – први мисионарски портал у оквиру Мисионарског одељења АЕМ

На празник Начала индикта, 1/14. септембра 2024. године, основан је први званични мисионарски портал „Кинонијаˮ, у оквиру Одсека за електронску мисију при Мисионарском одељењу Архиепископије београдско-карловачке, које делује са благословом Његове светости Патријарха српског г. Порфирија. У наставку преносимо интегрални текст о почетку рада портала „Кинонијаˮ који је објављен на сајту Мисионарског одељења Архиепископије београдско-карловачке.

Патријарх Порфирије на прослави годишњице манастира Рмња

Испред Храма Светог Николаја Мирликијског Чудотворца у манастиру Рмњу 13. септембра 2024. године приређен је свечани дочек Његове светости Патријарха српског г. Порфирија.

Патријарх Порфирије на прослави годишњице манастира Рмња

Митрополит Григорије, Епископ Кирило и Епископ Методије посетили Епископа Херувима

У уторак, 11. септембра 2024. године, на празник Усековања главе Светог Јована Крститеља, Епископ Херувим је у послеподневним часовима у Епархијском седишту у Даљу угостио Митрополита немачког Г. Григорија, Епископ буеносајреског и јужно-централноамеричког и админстратора Епархије загребачко-љубљанске Г. Кирила и Епископа будимљанско-никшићког Г. Методија.

У Кућанцима прослављени Свети новомученици Јасеновачки

На дан молитвеног сјећања на Усјековање главе Светог Јована Крститеља, у сриједу 11. септембра 2024. године, а поводом празника Светих Новомученика Јасеновачких и сто десете годишњице од рођења Патријарха Павла, Света Архијерејска Литургија је служена у храму Светих апостола Петра и Павла у Кућанцима.

Хиротонија архимандрита Тихона за Епископа моравичког, викара Патријарха српског

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је началствовао 8. септембра 2024. године у храму Светог Саве у Београду светом архијерејском Литургијом и свечаним чином хиротоније изабраног и нареченог високодостојног архимандрита Тихона за Епископа моравичког, викара Патријарха српског.

Молитвено обиљежена трећа годишњица од устоличења Митрополита Јоаникија

Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски и Егзарх свештеног Трона пећког г.  Јоаникије данас, 5. септембра, на оданије празника Успења Пресвете Богородице, служио је Свету архијерејску литургију у Цетињском манастиру, уз саслужење архимандрита Пајсија, изабраног епископа диоклијског, игумана ове свете обитељи, свештенства и свештеномонаштва Митрополије црногорско-приморске и епархија Бањалучке и Будимљанско-никшићке.

Долгоденствуј Високопреосвећени Владико на многаја и благаја љета!

Данас, 5. септембра 2021. љета Господњег, на оданије празника Успења Пресвете Богородице у Цетињском манастиру устоличен Његово вископреосвештенство Митрополит црногорско-приморски г. Јоаникије, кога је Свети архијерејски сабор СПЦ на мајском засједању 2021. љета Господњег изабрао за насљедника блаженопочившег Митрополита Амфилохија.

Хиротонија архимандрита Никона за Епископа јенопољског - викара Патријарха српског

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је началствовао 1. септембра 2024. године у храму Светог Саве у Београду светом архијерејском Литургијом и свечаним чином хиротоније изабраног и нареченог високодостојног архимандрита Никона за Епископа јенопољског, викара Патријарха српског.