Посјета музеју Свето-тихвинског керенског мушког манастира

Епископ Сердопски и спаски Г. Митрофан и Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије (који се налази у званичној посјети Епархији сердопској и спаској у Русији), након одслужене Литургије 9. јула 2015, посјетили су музеј Свето-тихвинског Керенског мушког манастира.

Посјета музеју Свето-тихвинског керенског мушког манастира

Основну поставку музеја чине историјски експонати, који се тичу историје Керенског манастира и православља. Ту се чувају старе књиге, иконе, црквене утвари и богослужбена одејања. Треб апримијетити да је ово јединствени мутеј православља у Пезенској области, који такође има и функцију историјског музеја.

Посјета музеју Свето-тихвинског керенског мушког манастира

Упознавши се са представљеним експонатима, Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоааникије је изразио искрену захвалност надлежном архијереју Сердопске епархије Г. Митрофану, оставивши забиљешку у књизи утисака музеја.

Извор serdobsk-eparh.cerkov.ru