Храм Светих апостола Петра и Павла у Никшићу прославио своју славу

Уочи празника Светих апостола Петра и Павла, храмовне славе цркве у старом градском гробљу у Никшићу, у суботу 11. јула 2015, служена је вечерња молитва са петохљебницом. Молитву у овој древној светињи служили су протојереј-ставрофор Драган Крушић, јереј Радмило Чизмовић и ђакон Константин Дојић.

Храм Светих апостола Петра и Павла у Никшићу прославио своју славу

Литургију на дан празника, на Петровдан 12. јула 2015. године, служили су протојереј Миодраг Тодоровић, старјешина никшићког Саборног храма Светог Василија Острошког, јереј Данило Зиројевић, старјешина цркве Светих Петра и Павла, ђакони др Никола Маројевић и Константин Дојић.

Храм Светих апостола Петра и Павла у Никшићу прославио своју славу

Литургијском сабрању присуствовао је, у великом броју, вјерни народ Никшића, који је, након Богом благословеног Петровског поста, приступио Светој тајни причешћа.

Храм Светих апостола Петра и Павла у Никшићу прославио своју славу

Након читања Светог Јеванђеља празник је сабраним вјерницима честитао свештеник Миодраг Тодоровић.

Храм Светих апостола Петра и Павла у Никшићу прославио своју славу

Храмова слава цркве Светих апостола Петра и Павла прослављена је резањем славског колача.

Храм Светих апостола Петра и Павла у Никшићу прославио своју славу

Освештани су славски колачи свечара који Свете првоврховне апостоле прослављају као своје духовне заштитнике.