Литургија у Свето-тихвинском Каренском манастиру

9. јула, на дан Иконе Тихвинске Богородице, Свету архијерејску литургију у Свето-тихвинском Каренском манастиру су служили Њихова преосвештенства Епископ сердопски и спаски Г. Митрофан (РПЦ) и Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије (СПЦ).

Литургија у Свето-тихвинском Каренском манастиру

Преосвећним епископима су саслуживали: игуман Андреј (Афанасјев), секретар ЕУ, јеромонах Венијамин (Гришинов), настојатељ храма преп. Сергија Радоњешког (ЦРБ им. А.И. Настина), јереј Остоја Кнежевић (СПЦ), клирици Пензеске епархије: јереји Алексеј Рој, Алексеј Заплаткин и свештенство епархије.

Литургија у Свето-тихвинском Каренском манастиру

Богослужењу су присуствовали игуманија Тавита (Бакулина), настојатељица Наровчатског Троице-Скановог манастира, игуманија Варвара (Трофимова), настојатељица Нижнеломовског Успенског манастираи представници православних младих града Пензи – "Скимен“, при храму преп. Серафима Саровског.

Литургија у Свето-тихвинском Каренском манастиру

Обраћајући се у пастирском слову Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије је поздравио присутни вјерни народ, честитајући им велики празник и захвалио се Епископу Сердопском и спаском Митрофану на позиву и гостопримству.

Литургија у Свето-тихвинском Каренском манастиру

Владика Митрофан је захвалио владици Јоаникију на посјети, призивајући Божију благодат и помоћ Мајке Божије у свим богоугодним дјелима и дјелима спасења, пожељевши свима добро здравље и свако добро од Господа.

Литургија у Свето-тихвинском Каренском манастиру

По завршеној Литургији, савршено је молитвено славословље пред Тихвинском иконом Пресвете Богородице и традиционални Крсни ход.

Извор serdobsk-eparh.cerkov.ru