Литургија у Намастиру код Андријевице

На празник Полагања ризе Пресвете Богородице, у понедјељак 15. јула 2019, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архјерејску Литургију у храму, који се обнавља, у селу Кошутићи код Андријевице, а посвећен је данашњем празнику.

Литургија у Намастиру код Андријевице

Владици је саслуживало свештенство и монаштво Епархије уз молитвено учешће вјерног народа.

У свом архипастирском слову Преосвећени Епископ Јоаникије казао је да се, полако, завршава градња овог светог храма, а гдје смо ми и да ли смо ишта напредовали, запитао је он:

„Надам се да јесмо, али треба да учинимо много више, да научимо своју вјеру, да научимо живјети по својој вјери како ваља, јер наша вјера доноси прави, истински квалитет живота. Тамо гдје је вјера, тамо је доброта, слога и љубав. Прије свега, да се научимо вјери, да нам Пресвета Богородица буде на помоћи, да нас Она својим светим молитвама заштити од сваког искушења, да нас упути на прави, истинити пут Божји, да у срца наша улије љубав, милост, правду, слогу и доброту. То је оно што треба свима нама, свакој души хришћанској, боголикој.“

„Нека буде на здравље и на спасење овај дивни, величанствени празник. Нека свима дарује Пресвета Богородица здравља, правог, истинитог пута, доброте и љубави и све да нас загрије милост Божја“, поручио је Његово Преосвештенство,  позивајући вјерни народ да и убудуће, сваке године, са рођацима, пријатељима и земљацима, гдје год били, присуствују овом сабору, у најљепше доба од године.
Освештан је и преломљен славски колач, а након службе приређена је трпеза братске љубави.