Земља манастира Високи Дечани уписана у катастар Косова

Епархија рашко призренска Српске Православне Цркве потврђује да је овлашћени представник манастира Високи Дечани данас у Централном катастру Косова у Приштини добио уредан катастарски извод са свом имовином манастира Дечани, укључујући и 24 хектара која су призната манастиру одлуком Уставног Суда Косова 2016. године.

Земља манастира Високи Дечани уписана у катастар Косова

На основу катастарског извода можемо да потврдимо да је одлука Уставног суда из 2016. године извршена и да је и у Катастру манастир признат као власник имовине која је раније била спорна.

Овим можемо да закључимо да је дугогодишњи правни процес који се водио око 24 хектара земље манастира Високи Дечани коначно решен.

Епархија и манастир Високи Дечани посебно захваљују специјалном известиоцу гђи. Дори Бакојанис и свима осталима који су допринели дс се овај дугогодишњи спор успешно реши.

Епархија рашко-призренска
20. март 2024. год.