Света архијерејска Литургија и парастос блаженопочившем Владики Атанасију

У недјељу о блудном сину, Свету архијерејску Литургију у Саборном храму Преображења Господњег служио је Високопреосвећени Митрополит Месогеје и Лавреотике господин Николај, уз саслужење Високопреосвећеног Митрополита Крушевско-демирхисарског господина Јована и Преосвећене господе архијереја: Григорија Диселдорфско-њемачког, Максима Западноамеричког, Јована Славонског, Никодима Далматинског, Методија Будимљанско-никшићког, домаћина Епископа Захумско-херцеговачког и приморског Димитрија и Давида викарног Епископа Дремевичког.
Света архијерејска Литургија и Парастос блаженопочившем Владики Атанасију

Јеванђељском бесједом сабраним вјерницима обратио се Епископ Западноамерички Максим.

Света архијерејска Литургија и Парастос блаженопочившем Владики Атанасију

У току данашњег сабрања служен је Парастос блаженопочившем умировљеном Епископу Захумско-херцеговачком и приморском Атанасију, а потом се сабранима обратио Митрополит Месогеје и Лавреотике Николај.

Света архијерејска Литургија и Парастос блаженопочившем Владики Атанасију

Преосвећени Владика Димитрије изразио je захвалност уваженом госту и као знак пажње поклонио икону Светог Василија Тврдошког и Острошког.

Света архијерејска Литургија и Парастос блаженопочившем Владики Атанасију

Након Литургијског сабрања Преосвећена господа Архијереји упутили су се у манастир Тврдош, гдје је Преосвећени Епископ далматински господин Никодим одслужио помен на гробу Владике Атанасија.

Извор: Епархија захумско-херцеговачка