Бадњаке у Бијелом Пољу освештао Владика Јоаникије

Његово Преосвештентво Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, са бројним свештенством и монаштвом Епархије,  освештао је, на Бадње вече, Бадњаке испред Цркве Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу.

Бадњаке у Бијелом Пољу освештао Владика Јоаникије

Обраћајући се бројним вјерницима, послије освећења Бадњака, Владика Јоаникије је указао на посебност овогодишњег Божића, који је, по много чему, изузетан догађај.

„То је догађај који људски ум не може обухватити, нити се може описати људским ријечима,  јер је празник који обухвата и небо и земљу. Заједно су и анђели и људи, сабрани око Христа Богомладенца. А, ми, ових дана, смо се сабирали у нашим светињама, снажили се нашом светом вјером, нашим заједништвом и међусобном љубављу и слогом, и прослављамо га, радујући се и веселећи се, заједно са анђелима небеским, пјевамо пјесму: „Слава на висини Богу, и на земљи мир, међу људима добра воља“, бесједио је Владика Јоаникије.
Он се захвалио вјерном народу за подршку коју, ових дана, пружа својој Цркви у одбрани светиња, заједно оснажени љубављу Богомладенца.

„Показали  сте велику љубав према својим светињама, и ми ћемо се и даље борити за правду. Није нам непознато што у овом свијету трпимо неправду, јер је и Господ Исус Христос био клеветан, ружен, гоњен и разапет, али је побиједио својом љубављу и божанством, тријумфовао и васкрсао над сваком неправдом, злом и смрћу. Ми са Њим дијелимо све што нас у животу снађе и зато, увијек, идемо напријед за Христом, не посустајући. Нећемо клонути духом, у овим временима, када је наша Црква у нашој држави дискриминисана, када се крше вјерске слободе, када Црква доживљава велику направду, када се пријети гоњењем и отимањем светиња. Ми смо дужни да се супроставимо злу и то одлучно, храбро и до краја. А како ћемо се одупријети - хришћански, истином, правдом и добрим аргументима, које ћемо стално саопштавати, увијек позивајући на разум, договор и мир, на дијалог искрен и истинит, и надамо се у Бога да ће држава схватити да не може на неправди, а, нарочито, не на гажењу вјере и то путем закона, ништа добро да се гради, ништа што доноси радост и срећу овом народу, него само зло и лоше“, бесједио је Преосвећени Епископ Јоаникије.

Налагању бадњака присуствовао је велики број људи, који су, након освећења, наставили сабрање уз пригодан програм.