Полиција онемогућила служење молебана за спасење и мир у свијету

Свештенство и бројни вјерни народ из свих крајева Црне Горе сабрао се, у четвртак 26. децембра 2019, у јутарњим сатима, у Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици.

Полиција онемогућила служење молебана за спасење и мир у свијету

Око подне вјерници, свештенство са Преосвећеним Епископима будимљанско-никшићким Г. Јоаникијем и диоклијским Г. Методијем кренули су ка манастиру Светог Симеона на Рибници са намјером да, услед актуелне ситуације око изгласавања предлога закона о слободи вјероисповјести чија расправа је у току у Скупштини Црне Горе, одслуже молебан и помоле се за спас нашег рода и мир у свијету. Међутим, њихов пролаз ка манастиру зауставиле су јаке полицијске снаге на мосту „Блажа Јовановића“.

Молебан је одслужен на мјесту гдје су вјерни народ и свештенство заустављени.

Његово Преосвештенство Епископ диоклијски Г. Методије прочитао је саопштење Епископског савјета Црне Горе.

Упркос присуству јаких полицијских снага, окупља се све већи број људи. Вјерници су наставили скуп пјевањем духовних пјесама и читањем псалтира.

Преузето са званичног сајта Митрополије црногорско-приморске