Сјутра засједа Епископски савјет СПЦ у Црној Гори

Поводом изгласавања дискриминаторног Закона о слободи вјероисповјести у Скупштини Црне Горе, у Подгорици ће сјутра, 28. децембра, засједати Епископски савјет Српске православне цркве у Црној Гори у саставу: Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије, Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије, Епископ милешевски г. Атанасије, Епископ захумско-херцеговачки г. Димитрије, Епископ диоклијски г. Методије и Епископ умировљени захумско-херцеговачки г. Атанасије.

Сјутра засједа Епископски савјет СПЦ у Црној Гори

Сједница  Епископског савјета биће одржана након вечерње службе и молебана који ће се служити у Храму Христовог Васкрсења, са почетком у 18 часова.

У недјељу, 29. децембра, у 8 часова архијереји ће служити Свету архијерејску литургију у Храму Храму Христовог Васкрсења у Подгорици, након које ће бити прочитано и саопштење са сједнице Епископског савјета Српске православне цркве у Црној Гори.

Извор Митрополија црногорско-приморска