УГИП Херцеговина: На злодјела црногорских власти одговорити слогом народа с обје стране границе

Удружење грађана и привреде Херцеговине оштро је реаговало на враћање херцеговачког народа с границе са Црном Гором, те осудило понашање тамошњих власти и однос према СПЦ. Саопштење УГИП-а које потписује предсједник скупштине УГИП и херцеговачки кнез Родољуб Драшковић преносимо у цјелости:

Осуда је блага ријеч за злодјела која црногорски режим чини или има намјеру да чини. Херцеговина без граница је будућност за све народе који живе с обје стране истроријски недоказаних и непризнатих граница.

Забрана уласка народа Херцеговине на Свети сабор који је одржан у Никшићу пред моштима Светог Василија, је злочин који ће се дуго памтити.

Отимање државним декретом, црквене имовине вијековних светиња није успјело ни Турском Отоманском царству, није ни Стаљину, а неће ни вама.

Ми из Удружења грађана и привреде Херцеговине, Херцеговине без граница, градимо слогу међу народима, вјерама, тражимо слободу кретања народа, роба, капитала, ради бољег живота и вјере у будућност, а шта ради црногорски режим?! Свађа, разбија јединство народа, руши вијековне традиције, отима црквену имовину, а вјера је та која је народ очувала и сачувала на овим просторима. Не заборавите да је основно право човјека, слобода кретања.

Народ Херцеговине изграђује јединство међу народима и вјерама, изграђује слогу и гради темеље заједничког живота и рушиће границе између истог народа.

Ваше деобе неће дуго трајати! Покажите нам историјске границе, јер ове народ не признаје. Не признаје ваше међе ни торове у које сте стрпали свој народ, трујући га мржњом и подјелама. Народ вам одговара на ваша злодјела слогом, вјером, слободом и борбом за бољи заједнички живот.

Поручује вам Удружење грађана и привреде Херцеговине (УГИП).

Позивамо сва удружења да се ујединимо и слогом градимо заједничку будућност народа и вјера на херцеговачко-црногорским просторима, да се супротставимо деобама и подјелама новокомпонованих државних феуда и бирократских режима!