О „Наметању Предлога закона о вјерским слободама и праву Цркве на опстанак“ разговарало се у Никшићу

У организацији Епархије будимљанско-никшићке и Црквене општине Никшић, у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког, у недјељу 15. децембра 2019, одржано је предавање на тему „Наметање Предлога закона о вјерским заједницама и право Цркве на опстанак“.

На предавању су говорили протојереј Предраг Шћепановић и др Владимир Лепосавић.

У име Црквене општине Никшић сабрање је поздравио протојереј Миодраг Тодоровић.

Како Предлог закона о слободи вјероисповјести и његово најављено усвајање у Скупштини Црне Горе изазива велику забринутост и узнимирење већинског православног народа у Црној Гори, након излагања уважених говорника, услиједила су бројна питања публике.