Никшићани поново у акцији добровољног давања крви у Косовској Митровици

Као што су и обећали у мају, више од 40 чланова Клуба добровољних давалаца крви „Свети Сава“ из Никшића поново је дошло на Косово и Метохију. У још једној добровољној акцији давања крви сакупљено је 32 крвне јединице, информише Косово Север портал. Након Косовске Митровице упутиће се ка Великој Хочи и Призрену.

Никшићани поново у акцији добровољног давања крви у Косовској Митровици

„Дошло је нас четрдесетак. Следимо традицију да помогнемо становништву које живи овде колико можемо, да би оправдали име које носимо, великог просветитеља и највећег Србина међу нама“, објаснио је за КоССев, предсједник клуба „Свети Сава“, Миодраг Пековић.
Чланови овог клуба одлучили су да у Косовској Митровици добровољно дају крв два пута годишње, као што то чине и у свом родном Никшићу.

„Ми смо у току свега овога што се дешава на Косову и Метохији и тако смо ријешили да поздравимо овај народ, поручили бисмо им да буду сложни, а ми ћемо их ослушкивати и чекаћемо сваки позив за помоћ коју можемо да пружимо“, поручио је Пековић.

Потпредседник Клуба, Ратко Чворовић, наводи да му је посебно задовољство долазак на Косово и истиче да сваког пута када дођу посјећују различита мјеста, како би се срели са становништвом из различитих крајева.

Из Косовске Митровице упутиће се данас ка Великој Хочи, док ће сјутра присуствовати слави манастира Девич, након чега ће посјетити Зочиште, Призренску богословију и манастир Свети Архангели.

Клуб добровољних давалаца крви „Свети Сава“ из Никшића, окупља 850 Срба из Црне Горе, а како кажу имају и чланове широм региона. Основан је 2007. године у децембру, док је у јануару 2008, на дан Светог Саве, организована прва акција давања крви. Прва акција ван Никшића организована је, управо, у Косовској Митровици 2008. године.

Друга њихова посјета Косову уследила је 2011. године када су у знак подршке преноћили на барикадама у Зубином Потоку са локалним становништвом.