Помен жртвама Нато бомбардовања Мурина

У недјељу 30. априла 2017. навршава се 18 година од погибије шесторо житеља варошице Мурина,од чега троје дјеце, у току НАТО бомбардовања 1999.

Тим поводом у храму Свете Петке у Мурини, у 9 часова, служиће се Света Архијерејска Литургија, којом ће началствовати Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, уз саслужење свештенства и свештеномонаштва Епархије, а уз молитвено учешће народа Мурина и честитих људи из свих крајева Црне Горе,који поштују жртву невино пострадалих и чувају сјећање наједан од најтежих злочина током агресије на СР Југославију.

Послије светог богослужења, код спомен-чесме ће,са почетком у 11 часова, бити служен парастос муринскимстрадалницима.

Погинули су ученици Основне школе „Петар Дедовић“: Мирослав Кнежевић (1985), Оливера Максимовић (1986) и Јулијана Брудар (1989), радник школе Вукић Вулетић, пензионерМанојло Коматина и домаћица Милка Кочановић.