Прослављен Свети Амфилохије Иконијски

Молитвеним сабрањем и ломљењем славског колача сестринство манастира Жупа код Никшића, прославило је у петак 6. децембра 2013, храмовну славу своје капеле посвећене Светом Амфилохију Иконијском.

Прослављен Свети Амфилохије Иконијски

Литургијом је началствовао архимандрит Јоаникије (Зиндовић), игуман манастира Мајсторовина, уз саслужење протосинђела Данила из манастира Високи Дечани, јереја Миодрага Тодоровића, старјешине никшићког Саборног храма и ђакона др Николе Маројевића.

Вјерном народу је бесједио свештеник Миодраг Тодоровић. Он је честитао празник сабраним вјерницима, а мати Ефимији, игуманији Жупског манастира и овој светој обитељи, храмовску славу – Светог Амфилохија Иконијског, који је и имендан Високопреосвећеног Митрополита црногорско-приморског Г. Амфилохија.

Прослављен Свети Амфилохије Иконијски

У молитвеном сабрању учествовали су житељи Жупе Никшићке и Никшића, бројни пријатељи Жупског манастира и монаштво манастираВисоки Дечани, Ждребаоник, Пипери, Бања код Рисна, Подластва грбаљске, Рустово, Ријека Црнојевића.

Благосиљан је и преломљен славски колач, а заједничарење у славу Божју и у част великог угодника Божјег и бранитеља вјере православне из 4.вијека, Светитеља Амфилохија Иконијског, настављено је уз трпезу љубави, коју је за присутни народ припремило сестринство манастира Светог Луке у Жупи Никшићкој.