Владика Јоаникије у посјети Епархији банатској

На позив Његовог Преосвештенства Епископа банатског Г. Никанора Преосвећени Владика будимљанско-никшићки Г. Јоаникије боравио је у братској посјети Епархији банатској.

Владика Јоаникије у посјети Епархији банатској

На празник Светог апостола Филипа, Божићне покладе, у четвртак 27. новембра 2014.године, Владика банатски Г. Никанор уприличио је, поводом посјете Његовог Преосвештенства Епископа Јоаникија, свечани пријем у Епархијском двору у Вршцу.

Владика Јоаникије у посјети Епархији банатској

У петак 28. новембра Преосвећени Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије учествовао је у представљању књиге „Лицем к лицу“ аутора Славице Лазић, које је уприличено у Градској библиотеци у Панчеву. О поменутој књизи је, овом приликом, говорио академик Владета Јеротић и ауторка Славица Танасијевић Лазић, а вече су својим наступима употпунили оперска дива Јадранка Јовановић и Србски православни појци.