На празник Материце у Ђурђевим Ступовима

Празник Материце прослављен је у недјељу 29. децембра 2013. литургијским сабрањем у манастиру Ђурђеви Ступови.

На празник Материце у Ђурђевим Ступовима

Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије уз саслужење свештенства беранског намјесништва и братства Манастира.

На празник Материце у Ђурђевим Ступовима

Највећи хришћански празник мајки и жена – Материце, сабранима је честитао Преосвећени Епископ Г. Јоаникије, бесједећи о значају Божића и великој улози коју хришћанска мајка и хришћанска породица имају у подизању и васпитању дјеце у данашњем времену, оптерећеном бројним искушењима.

На празник Материце у Ђурђевим Ступовима

Празничном богослужењу је присуствовала група дјеце, полазника вјеронауке из Бијелог Поља, са вјероучитељем г.ђом Радмилом Жижић, који су били гости Владике будимљанско-никшићког. Они су, овом приликом, дјеци из Берана уручили поклон-пакетиће.

На празник Материце у Ђурђевим Ступовима

Братство манастира Ђурђеви Ступови су, поводом Материца, великог празника наше Цркве, који увијек пада у другу недјељу пред Божић и којим се кроз даривање даје пуни смисао овом хришћанском празнику, припремили поклоне и пригодно послужење.

На празник Материце у Ђурђевим Ступовима

Литургију је појањем пратио хор Свете мати Анастасије, којим руководи Андријана Вучетић Обадовић.