Владика Јоаникије служио у манастиру Шудиково

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у недјељу 1. децембра 2013 године, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Шудикови, чија црква је посвећена празнику Ваведења Пресвете Богородице.

Владика Јоаникије служио у манастиру Шудиково

Преосвећеном Епископу саслуживао је јерођакон Агапит Драгојевић, сабрат манастира Ђурђеви Ступови.

Владика Јоаникије служио у манастиру Шудиково

Након одслужене Литургије Његово Преосвештенство владика Јоаникије је посјетио манастир Брезојевица, гдје је била у току Света служба Божја. Литургију је служио јеромонах Георгије (Рајаковић), настојатељ Манастира.

Владика Јоаникије служио у манастиру Шудиково

Сабраном вјерном народу, међу којима је био велики број дјеце, полазника вјеронауке при манастиру Брезојевица, бесједом се обратио Његово Преосвештенство Епископ Јоаникије.