Сва је Жупа Крстом закрштена

Црквени одбор Жупе Никшићке организовао је, на празник Обновљења храма Светог великомученика Георгија – Ђурђиц, у суботу 16. новембра 2013, још једну акцију постављања крсног знамења у жупском крају.

Сва је Жупа Крстом закрштена

Крсно знамење, шесто које су чланови Црквеног одбора Жупе Никшићке у кратком времену поставили на подручју ове мјесне заједнице, налази се на Каменом брду, благосиљајући сада житеље села Мораковa. Крст је приложила породица Булатовић за покој душе недавно им преминулог оца Ивана.

Сва је Жупа Крстом закрштена

Након чина освештања и постављања крста, сабраном народу обратио се протојереј Василије Брборић, парох жупски који је захвалио породици Булатовић на прилогу и пожелио им свако добро и благослов од Господа. Пригодну бесједу одржао је свештеник Веселин Сворцан, осврнувши се на ријечи из Светог Јеванђеља, које је прочитано на Светој Литургији, ослуженој претходно у цркви Светог Спаса у Моракову. Он је сабране поучио да плате на Небесима нема ако само волимо своје ближње и само њима чинимо добро, већ треба да волимо све људе, пријатеље, комшије, свакога са ким долазимо у контакт. Морамо тежити и трудити се да волимо сваког човјека, чак и непријатеље своје, баш као што и Господ чини, јер ћемо на тај начин бити ближи Господу и Спасу нашем Исусу Христу. Сам Господ Своју мајку назива женом, а не мајком, чиме нам поручује да су сви људи једнаки, и учи нас Својим примјером.

Сва је Жупа Крстом закрштена

Овом приликом уприличена је трпеза љубави којом је прослављено постављање свих крстова на подручју Жупе Никшићке.

Из Одбора најављују да овакве акције планирају и за наредну годину.