Уснуо у Господу схимонах Симеон Каруљски

Обавештавамо сав верни народ да се у среду, 26. јуна 2024. године, у нишком Клиничком центру у Господу упокојио схимонах Симеон Крајиновић, сабрат Велике Лавре и каруљски испосник.

Уснуо у Господу схимонах Симеон Каруљски

Пореклом из Причевића код Ваљева, рођен је 7. јула 1943. године као Милан Крајиновић. Младост проводи у родном крају, а касније одлази у Француску, у Париз, где за живот зарађује радећи као механичар. Сада већ давне 1971. године, тадашњи Милан, а потоњи Симеон решава да за собом остави земни живот и повлачи се у Богородичин врт, на Свету Гору, где у монашком подвигу проводи више од пола века.

Заупокојена Литургија биће служена у петак, 28. јуна, у манастиру Рођења Пресвете Богородице у Височкој Ржани, са почетком у 9 часова.  Опело новопрестављеном схимонаху Симеону служиће се у наставку, од 11 часова.

Извор: Епархија нишка