Прослављена храмовна слава у Мајсторовини код Бијелог Поља

У цркви Свете Тројице у Мајсторовини код Бијелог Поља, у недјељу 23. јуна, на Празник Педесетнице, служена је Света Литургија и прослављена храмовна слава.

Прослављена храмовна слава у Мајсторовини код Бијелог Поља

Литургију је служио протојереј-ставрофор Мираш Богавац, уз саслужење  игумана  Мајсторовине Андроника (Ракочевића), игумана манастира Подврх Дамаскина (Ракића) и јереја Александра Раковића.

Послије Литургије и благосиљања славског колача одржане су кољенопреклоне молитве, а потом је приређена трпеза љубави.

Честитајући овај велики и Богом благословени празник у календару наше Свете православне цркве о. Мираш је подсјетио да је наш Господ Исус Христос када је завршио своју мисију на земљи, својим ученицима обећао да ће им послати Духа Светога.

“Kојег  је на данашњи празник ниспослао на своје ученике  и Апостоле у виду огњених језика. Kао последица тога они су се посветили, примили су Духа Светога и почели да говоре различитим језицима. Прво што је народ примјетио било је да је свако од њих могао да чује проповијед на свом матерњем језику. И ми, драга браћо и сестре, примамо Духа Светога на крштењу, када свештеник помазујући крштенога изговара ријечи “Печат дара Духа Светога”. Тада је тај који је примио Свето Крштење примио и Духа Светога”, бесједио је прота Мираш, додајући да није довољно да само примимо Духа Светога већ је потребно да се стално усавршавамо.