Молебан на празник Светих Сергија и Вакха служен у селу Срђевац

У 17. недјељу по Духовима, на празник Светих Сергија и Вакха, 20. октобра 2024. године, обиљежена је слава села Срђевац, на црквишту, у истоименом селу, некадашњем метоху манастира Високи Дечани.

Молебан у селу Срђевац

Прослављен имендан игуманије манастира Вољавац - мати Харитине

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Свете мученице Харитине, у петак 18. октобра 2024. године, Свету Архијерејску Литургију, у манастиру Рођења Пресвете Богородице – Вољавцу, поводом обиљежавања имендана игуманије ове древне светиње, мати Харитине.

Прва Литургија у храму Светог Архангела Гаврила у Црнионици

По први пут на празник Покрова Пресвете Богородице, 14. октобра 2024. године, служена је Света Литургија у храму Светог Архангела Гаврила у Црнионици код Бијелог Поља.

Прва Литургија у храму у Црнионици

Митрополит Јоаникије освештао нови конак манастира Подмалинско

Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Јоаникије служио је на Михољдан, у суботу 12. октобра, Свету архијерејску литургију у манастиру Подмалинско код Шавника и освештао нови конак ове древне немањићке задужбине.

Зачеће Светог Јована Крститеља у жупском селу Заград

У недељу 15. по Духовима, на Празник Зачећа Светог Јована Крститеља, поводом славе Цркве Дубаре на Заграду, служена је Света Литургија и освештан славски колач и кољиво.

Зачеће Светог Јована Крститеља у жупском селу Заград

Храмовна слава у цркви Светог Јована Криститеља у Затону посвећеној његовом Зачећу

Светом Архијерејском Литургијом којом је началствовао Његово преосвештенство епископ Будимљанско-никшићки Методије, данас, на празник Зачeћа Светог Јована Крститеља, прослављена је храмовна слава у цркви у мјесту Затон код Бијелог Поља.

Мошти Свештеномученика Риста Косијеревског у манастиру Калугару у Епархији карансебешкој

На празник Покрова Пресвете Богородице, 1. октобра 2024. године, Преосвећени Епископ карансебешки Лукијан Румунске православне Цркве,  служио је Литургију у манастиру Калугара, поводом храмовне славе овог манастира.

Посјета манастиру Калугару

Епископ је, уједно, прославио 24 године архијерејске службе.

Протојереј Слободан Радојевић о Цркви Ружици у Рожајама за ТВ храм: Хвала Богу, добро смо

Јереј Слободан Радојевић, рожајски парох за Телевизију „Храм“ говорио је о бројним темама које се вежу за Саборни Храм Рођења Светог Јована Крститеља, његову обнову, историјат и црквени живот у тој општини.

Протојереј Слободан Радојевић