Дјеца из школе вјеронауке „Свети Сава“ у Беранама поклоничким путовањем крунисала школску годину

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Г. Методија, полазници школе вјеронауке “Свети Сава“ из Берана и ову школску годину, као и претходне двије, крунисали су поклоничким путовањем и обиласком наших светиња.

Дјеца из школе вјеронауке „Свети Сава“

Дјеца су заједно са вјероучитељем, свештеником Стефаном Миловановићем, 20. јуна посјетила манастире и светиње у Србији, у Митрополији рашко-призренској.

Путовање је почело у раним јутарњим часовима посјетом манастиру Црна Река и поклоњењем моштима Светог Петра Коришког, гдје су се дјеца причестила Светим Тајнама Христовим. Вођени хришћанском љубављу, дјецу је дочекало братство манастира које је са благословом о. Андреја, Игумана ове обитељи, припремило послужење.

Пут су потом наставили ка Новом Пазару. Посјетом Петровој цркви, дјеца су осјетила дух предака и пјесму Немањића, Светих Симеона, Саве и других,  који су своје хришћанске кораке започели баш у њој.

Вјековима запустјели а потом васкрсли, Ђурђеви Ступови, радосно су дочекали дјецу. Упознала су се са историјом и духовношћу манастира, и неко вријеме провела су у овој светињи.

Сопоћани, украс средњовјековне немањићке архитектуре, су на овом путовању били последње одредиште.

Поклоњењем овој светињи, путовање је приведено крају.

Пуна утисака, вођена вероучитељем протојерејем Стефаном Миловановићем, дјеца су у вечерњим часовима стигла својим домовима благодарна Господу што их је удостојио и призвао на поклоњење овим светињама, које су колевка наше духовности.

Дјеца су наше највеће богатство, наш понос и наш одраз. Васпитавајмо их у духу наше вјере и наших предака!