Литургија и парастос на Камнишкој Бистрици

У суботу, 15. јуна, Његово Преосвештенство Епископ буеносајрески и јужно-централноамерички Кирило, Администратор Митрополије загребачко-љубљанске, служио је Свету Литургију и парастос на спомен подручју у Камнишкој Бистрици у Словенији, на мјесту страдања великог народног збјега из Црне Горе, Боке которске и Херцеговине, 1945. године. Тада је на том мјесту наредбом комунистичких власти убијено преко 3500 невиних.

Литургија и парастос на Камнишкој Бистрици

Владици Кирилу саслуживао је архимандрит Павле Радусиновић, игуман манастира Ораховица, протојереј Предраг Шћепановић, из Митрополије црногорско-приморске и свештенство Митрополије загребачко-љубанске. Појао је византијски хор Црквене општине у Љубљани, а на Литургији су учествовали и многи вјерни из Митрополије црногорско-приморске који су, као и ранијих година, дошли на поклоњење том свештеном мјесту. Многи од њих потомци су убијених и несталих у Камнишкој Бистрици прије 79 година. Богослужењу је присуствовао и жупан општине Камник Матеј Слапар, а дружење свих настављено је за трпезом љубави коју је припремио вјерни народ из Камника.

Извор: Митрополија загребачко-љубљанска