Икона Пресвете Богородице Тројеручице свечано дочекана у Саборном храму у Никшићу

Уочи празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, у сриједу 24. јула 2024. године, у послеподневним сатима, у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, уприличен је свечани дочек вјеродостојне копије Чудотворне иконе Пресвете Богородице Тројеручице, рађене у Хиландару.

Након што је Икона благословила Даниловград и његове житеље, у 19 часова је стигла на Трг Шака Петровића у Никшићу.
Једну од најпоштованијих икона у нашем народу Пресвету Богородицу Тројеручицу пред Саборним храмом Светог Василија Острошког, дочекало је, у знак поштовања и неизрециве љубави, никшићко свештенство и мноштво вјерног народа.

Организован је литијски опход око Храма, након чега су Икону у цркву унијели: протојереј-ставрофор Драган Крушић и протојереј Василије Брборић.

Вјерни народ је у миру и поретку приступао поклоњењу и цјеливању Чудотворне иконе Мајке Божје Тројеручице, уз молетве за здравље и духовни напредак.

Икона ће у никшићкој Саборној цркви бити до понедељка 29. јула.

Програмом прославе празника Пресвете Богородице Тројеручице и доласка њене иконе из манастира Хиландара, у понедељак 29. јула у  18 часова и 30 минута, планиран је свечани дочек архимандрита Методија, игумана манастира Хиландара испред Саборне цркве у Никшићу. У наставку ће бити одржана свенародна литија са Иконом Тројеручице до њене светиње, која се подиже у никшићком насељу Кличево.