Божић молитвено и свенародно прослављен у нашој Епархији

Рођење Исуса Христа, најрадоснији хришћански празник, прослављен је Светом архијерејском Литургијом, коју је у манастиру Ђурђеви Ступови, уз саслужење бројног свештенства беранско-андријевичког намјесништва и монаштвом Манастира, служио Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије.

У Божићној Литургији учествовао је велики број вјерника Берана и околних мјеста. Као и у свим храмовима Српске Православне Цркве прочитана је посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Иринија. Вјерни народ, који се постом и молитвом припремао за празник љубави, мира, радости и праштања , причестио се Светим Тајнама Тијела и Крви Христове.

Божић молитвено и свенародно прослављен у нашој Епархији

Божићно јутрење у никшићком Саборном храму почело је у 7 сати, а у наставку је свештенство архијерејског намјесништва никшићког служило Свету литургију. Током Литургије којој је присуствовао велики број вјерника прочитана је божићна посланива Његове Светости Патријарха Иринеја, а након тога причешћу су приступили бројни вјерници.

Владика Јоаникије служио у манастиру Шудиково

Празник Рођења Господа Исуса Христа Светим богослужењима светкује се и наредних дана. Јутрење, Света литургија и вечерња служе се на Сабор Пресвете Богородице и празник Светог првомученика и архиђакона Стефана – осмог, односно деветог јануара.