Из живота наших парохија

КУД "Жупа“ из МЗ Жупе Никшићке прославило је недавно своју славу – Светог првомученика и архиђакона Стефана.

Из живота наших парохија

Чланови овог културно-умјетничког друштва уприличили су са Црквеним одбором Жупе на Бадње вече, пригодан програм када је бадњаке пред манастиром Светог апостола Луке освештао Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије. Убрзо потом молитвено су прославили своју крсну славу – Светог архиђакона Стефана у манастиру Светог Луке.

Из живота наших парохија

Свету Литургију служили су протојереј Василије Брборић, надлежни парох и јереј Миодраг Тодоровић, страјешина Саборне цркве Светог Василија Острошког у Никшићу. Освештан је и преломљен славски колач у славу и част Светог архиђакона Стефана, небеског заштитника чланова КУД "Жупа“.

Из живота наших парохија

Након свете службе Божје у гостопримници Манастира је приређено пригодно послужење и изведен програм у којем су се могле чути здравице, пјевање уз гусле најмлађих чланова друштва, те етно-пјесме гошће Бранке Зечевић из Подгорице.

Из живота наших парохија

Инaче, КУД "Жупа“ учествује у црквеним активностима на подручју МЗ Жупа Никшића, а поводом свих значајних празника наше свете Цркве: прослављању Божића и Васкрса, потом на црквено-народном сабору пет племена на планини Лукавици на празник Светог пророка Илије, а свој скроман допринос дали су и у обиљежавању двјестагодишњице Његошевог рођења. Њихово учешће неће изостати ни на Светосавској свечаности, коју ће током овог мјесеца организовати Црквени одбор Жупе Никшићке.