Парох православне цркве у Рожајама у посјети предсједнику Општине

Предсједник рожајске Општине Ејуп Нурковић, са сарадницима,примио је чланове црквеног одбора Православне цркве у Рожајама на челу са парохом Слободаном Радојевићем, који је преузео рожајску парохије прије два мјесеца.

Парох православне цркве у Рожајама у посјети предсједнику Општине

У разговору је констатовано да постоје добри односи локалне власти и Црквеног одбора и да су обје стране заинтересоване за наставак и унапређење тих односа.

Парох православне цркве у Рожајама у посјети предсједнику Општине

"Договорено је да Општина обезбиједи средства за израду пројекта санације крова цркве Ружице и за изградњу нове капеле у непосредној близини цркве.Такође, је уважен захтјев представника Црквеног одбора да се сагледа могућност и пронађе најбоље рјешење за ново православно гробље. Локална власт је у циљу рјешавања гријања парохијског дома обезбиједила једнократну новчану помоћ у износу од 1.500 Е."

Преузето са www.rozaje.me