(ФОТО) Шавник: У току прикупљање средстава за асфалтирање пута до Манастира Подмалинско

Реконструкција пута до Манастира Подмалинско у шавничкој општини је почела, али су неопходна средства како би радови били завршени и дионица дуга 900 метара асфалтирана. До 1.октобра потребно је сакупити 15.000 еура.

Aсфалтирање пута до Манастира Подмалинско

Стога је покренута акција прикупљања новца, а сви који су могућности да помогну могу то урадити уплатом на следећи жиро рачун 530-348164-17- Епархија будимљанско-никшићка, Беране-Манастир Подмалинско.

Реконструкцију ради фирма „Зековић компани“, а власник тог предузећа Лазар Зековић о свом трошку ће припремити подлогу за 900 метара асфалтног пута до манастира. Предузеће ће по цијени коштања и асфалтирати пут.

Цијена асфалта је 25. 000 еура. Два донатора су обезбиједила по 5.000, а остала средства би требало прикупити до 1. октобра текуће године.

Манастирска црква посвећена је Светом Архангелу Михаилу, и по предању изграђена је 1252. године.

Шавничанин Милија Ћеранић Порталу РТНК је казао да се манастир налази на десној обали Буковице, петнаестак километара сјевероисточно од Шавника.

“Сигом од овог манастира годину дана касније подигнут је Манастир Морача. Сигу је преносио живи људски ланац системом рука руци. Захваљујући вриједном сестринству на челу са игуманијом, мати Катарином, манастир је не само оаза мира, него и огледна башта, воћњак и врт. Како се управља земљом овдје би могли да уче многи домаћини”, нагласио је Ћеранић.

Биљана Брашњо

фото:приватна архива