Свечани дочек Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија у манастиру Ђурђеви Ступови: Благословен који долази у име Господње!

На празник Светог апостола Акиле и Преподобног Никодима Светогорца, у суботу 27. јула 2024. године,  Његова Светост Патријарх српски Г. Порфирије биће свечано дочекан у катедралном манастиру Епархије будимљанско-никшићке – Ђурђевим Ступовима.

Епископ Методије служио Литургију у селу Дужи код Шавника

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је на празник Сабора Светог архангела Гаврила, у петак 26. јула 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у цркви Светог архангела Михаила у селу Дужи код Шавника.

jul-2024-arhijerejska-liturgija-u-duzima

Икона Пресвете Богородице Тројеручице свечано дочекана у Саборном храму у Никшићу

Уочи празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, у сриједу 24. јула 2024. године, у послеподневним сатима, у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, уприличен је свечани дочек вјеродостојне копије Чудотворне иконе Пресвете Богородице Тројеручице, рађене у Хиландару.

Митрополит Јоаникије у Петровићима служио Литургију и четрдесетодневни помен новопрестављеној Душанки Јововић

Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски и Егзарх свештеног Трона пећкога г. Јоаникије служио је данас Свету службу Божију са четрдесетодневнимн парастосом новопрестављеној слушкињи Божијој Душанки Јововић, мајци свешетеника Велимира и Миливоја Јововића у цркви Светог Јована Крститеља у Петровићима у Бањанима.

НАЈАВА: Патријарх Порфирије 28. Јула у Велици

Поводом 80 година од страдања Светих мученика величких и горњеполимских, Његова Светост Патријарх српски Господин Порфирије са више архијереја наше Свете Цркве служиће Свету Архијерејску Литургију у Цркви Светих мученика Кирика и Јулите у Велици у недјељу, 28. јула са почетком у 9 часова.

Благословен који долази у име Господње!

У Никшићу одржана манифестација „Дани породице Романов“

Овогодишња манифестација „Дани породице Романов“, коју трећу годину заредом организује НВО „Пандурица“, у сарадњи са Саборним храмом Светог Василија Острошког, и уз подршку Општине Никшић и Туристичке организације Никшић, завршила се у недјељу 21. јула 2024. године извођењем представе „Патријарх Павле – бити човјек међу људима и нељудима“.

Свенародна литија у славу Светог Прокопија одржана у Мојковцу

На празник Светог великомученика Прокопија, у недјељу 21. јула 2024. године, традиционална свенародна литија прошла је у послеподневним сатима кроз град Мојковац, чији је овај велики светитељ небески заштитник.

Свенародна литија у Мојковцу

Отац Александар: На празник не радимо ради вишег, циља а не ради љенчарења

У цркви светих Апостола Петра и Павла у недељу, 21. јула 2024. годиме, на празник Светог великомученика Прокопија, Литургију је служио јереј Александар Раковић.

Литургија у Бијелом Пољу

Свети великомученик Прокопије прослављен у Лепенцу код Мојковца

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је у четврту недјељу по Педесетници, на празник Светог великомученика Прокопија,  21. јула 2024. године, Свету Архијерејску Литургију у цркви посвећеној данашњем празнику у мјесту Лепенац код Мојковца.

Најава Доласка Копије Иконе Пресвете Богородице Тројеручице у Кличево

Са великом радошћу најављујемо долазак вјеродостојне копије иконе Пресвете Богородице Тројеручице у Кличевo у Никшићу, као и низ догађаја који ће пратити овај значајан догађај са гостом нашег Васељенског радија “Светигора” протојерејем ставрофором Велимиром Јововићем парохом страшевинско-старотребјешкокличевским.