У Бијелом Пољу прослављен празник Светог Саве и осам вјекова од оснивања епархије Будимљанске

У организацији Епархије будимљанско-никшићке и Црквене општине, на празник Светог Саве, у понедјељак 27. јануара 2020. у бјелопољском СЦ ,,Никољац'' одржана је Светосавска академија, којој је присуствовало неколико хиљада грађана.

У Бијелом Пољу прослављен празник Светог Саве

Највећи син српског рода – Свети Сава

У цркви Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу, на празник Светог Саве, у понедјељак 27. јануара 2020. Литургију је служио протојереј-ставрофор Дарко Пејић, архијерејски намјесник бјелопољски.

Највећи син српског рода – Свети Сава

Епископ Јоаникије на Савиндан у Ђурђевим Ступовима: „Свети Сава је, у ово наше вријеме, протјеран из школа, али није из душе нашег народа“

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Светог Саве, првог архиепископа српског – Савиндан, у понедјељак 27. јануара 2020. са свештенством Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Епископ Јоаникије на Савиндан у Ђурђевим Ступовима

Светосавска академија у Андријевици: „Надахнути смо духом слободе јеванђелске, Божанске која даје пуно достојанство људској личности“

У Андријевици је, након Молебана Пресветој Богородици, који је служен у храму Светог архангела Михаила и свенародне литије, који се одржава у знак протеста против неуставног и дискриминаторског Закона о слободи вјероисповјести, у недјељу 26. јануара 2020. одржана Светосавска академија.

Вјерни народ Никшића, упркос јакој киши, непоколебљиво у одбрани светиња

У навечерје празника Светог Оца нашег Саве, у недјељу 26. јануара 2020. године Никшићани настављају да бране своју Цркву и светиње.

Вјерни народ Никшића, упркос јакој киши, непоколебљиво у одбрани светиња

Незапамћено литијско сабрање у Беранама: Не дамо светиње! Црна Гора се јави, Ваистину се јави!

У Беранама је и вечерас, у недјељу 26. јануара 2020. одржана свенародна литија у знак протеста против неуставног и дискриминаторског Закона о слободи вјероисповјести.

Једну од најбројнијих литија у Бијелом Пољу предводио Владика Јоаникије

На Молебан и литију пристигло је више хиљада вјерника, који су у литијском ходу дошли из Затона, Бистрице, Његњева, Сутивана, Мајсторовине и других села.

Једну од најбројнијих литија у Бијелом Пољу  предводио Владика Јоаникије

Протестни скуп испред сједишта Уједињених Нација у Женеви

У организацији Српског форума грађана Црне Горе из ЕУ и Швајцарске, у суботу 25. јануара 2020. године, испред сједишта Уједињених Нација у Женеви, одржан је протестни скуп, као знак подршке Српској православној Цркви и вјерном народу у Црној Гори у борби за одбрану светиња, поводом неуставног и дискриминаторског Закона о слободи вјероисповијести, изгласаног насилно у Скупштини Црне Горе.