Поклоничко путовање Бјелопољаца Косову и Метохији

Група Бјелопољаца, уз благослов парохијског свештеника, 14. септембра 2024. године кренула је на ходочашће светињама на Косову и Метохији.

Поклоничко путовање Бјелопољаца Косову и Метохији

Посјету светој српској земљи отпочели су светом Литургијом у манастиру Високи Дечани, а поред Високих Дечана, првог дана, обишли су и Пећку Патријаршију, а посебан утисак на све оставили су најмлађи из Ораховца и Велике Хоче.

Поклонили су се светињама Призрена царског града, Љевишкој и другим светињама.

Први дан су завршили посјетом манастира Свети Архангели гдје су са великом љубави дочекани од игумана ове свете обитељи и цијелог братства.

Други дан ходочашћа почео је светом Литургијом у манастиру Светих Архангела.

Велика љубав и гостољубље које су доживјели од братије манастира и вјерног народа су, свједоче поклоници, јединствен догађај.
Након растанка наставили су путешествије посјетом древној Милутиновој задужбини Грачаници.

Као и увјек када народ из Црне Горе долази на сјевер Косова и Метохије, у дивни Лепосавић, дочекани су са пуно љубави и пажње од племенитих свештеника и вјерног народа овог светог храма.

„Поред свих искушења кроз која пролазе наша браћа, на овим просторима, на њиховим лицима смо, ипак, могли видјети дивне осмјехе и неисказану радост поновног сусрета са нама. У касним вечерњим сатима смо се растали са нашим драгим пријатељима, али сигурно да је срце сваког Бјелопољца остало на Косову, Захвалност свима, а нарочито драгој дјечици која су измамила осмјехе, али и сузе свих нас. Радујемо се поновном сусрету са нашим светињама и нашим народом“, истичу ходочасници из Бијелог Поља.