Код Хришћана постоји диван обичај да за Васкрс спремају обојена и шарена јаја, на којима цртају хришћанска обиљежја и исписују поздрав "Христос васкрсе."
Овај обичај,према предању, потиче још из времена Христовог Васкрсења када је Mapиja Магдалина, послије Христовог Вазнесења, дошла у Рим ради проповедања Јеванђеља и када је изашла пред цара Тиберија поздравила га је ријечима: "Христос васкрсе", пруживши му на дар офарбано јаје. По угледу на њу и овај догађај, хришћани су наставили са обичајем бојења и шарања јаја.
Ми смо, поводом најрадоснијег празника Васкрса, обишли манастир у Драговољићима надомак Никшића, посвећенВазнесењу Господњем. Мати Евангелија,настојатељица показала нам је како се јаја украшавају воском, традиционалним начином шарања који се користио вјековима уназад.
Јаја се шарају "шаралицом“, која се утапа у растопљени восак и њом се на јајету, које не треба да буде кувано, шарају најразличитији облици. Шаралица се може направити тако што се на дршку од дрвета стави перница или парче лима, те се утопи у восак који се, током рада, топи на пламену свијеће и њиме се шара по јајету. Када се заврши украшавање јаје се потопи у врућу воду са луковином или неком другом биљком, јер се за већину боја могу пронаћи одговарајуће биљке у природи. Јаја су кувају на слабој ватри, а потом се восак скида. На мјесту гдје је био восак остаје бијело, а остатак јајета је у боји коју добијамо од луковине, црвеног купуса, броћа, цвекле, маслачка...
Украшена и обојена јаја ће послије Васкршње Литургијебити подијељена мјештанима и гостима празничног сабрања.
Светиња Вазнесења Господњег у Драговољићима сматра се једном од најстаријих на овим просторима. Као задужбина Немањића подигнута је у 14.вијеку, а живописана је три вијека касније и вјерује се да је осликао поп Страхиња из Будимља. Трудом мјештана у непосредној близини храма саграђен је конак, а као манастирски комплекс успостављен је 2014. године. Поред храма почивају земни остаци поч. Милована Поповића, свештеника из Драговољића и других са њим мученички страдалих током Првог свјетског рата.