Прослављено Ваведење Пресвете Богородице, слава манастира Шудиково

У манастиру Шудикову, у четвртак 4. децембра 2014.године, литургијски је прослављен празник Ваведења Пресвете Богородице, храмовна слава ова древне светиње.

Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије уз саслужење свештенства и монаштва наше Епархије и молитвено учешће вјерног народа беранског краја.

Прослављено Ваведење Пресвете Богородице, слава манастира Шудиково

Преосвећени Епископ је игуманији Амфилохији и сабранима на светом богослужењу честитао празник Ваведења Пресвете Богородице, говорећи у својој архипастирској бесједи о безбројним чудесима које Мајка Божја непрестано чини.

Потом је благосиљан славски колач, а заједничарење у славу Божју и Пресвете Богородице настављено је уз славску трпезу.