Претпразничне радости у Страшевини

Школа вјеронауке "Растко“ из парохије старшевинске код Никшића организује, у понедјељак 13. априла 2015, са почетком у 12 часова, у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког у Никшићу, први васкршњи концерт.

Претпразничне радости у Страшевини

Тим поводом посјетили смо малишане, полазнике ове школе, коју већ шест година води попадија Лавиника Јововић. Затекли смо их како, у сусрет највећег и најрадоснијег хришћанског празника – Васкрсења Господњег, украшавају васкршња јаја.

Претпразничне радости у Страшевини

Јаја су фарбана и шарана разним бојама и мотивима, како је по вољи дјечје маште, а све у свечарској атмосфери долазећег Празника над празницима.

Претпразничне радости у Страшевини

"Жеља нам је да на првом васкршњем концерту покажемо нашим суграђанима шта смо све научили на школи вјеронауке. Припремили смо мноштво рецитација, пјесама и фолклорних игара, јер у нашој школи вјеронауке постоје хор и КУД "Растко“.

Претпразничне радости у Страшевини

"Трудимо се, уз помоћ Божју, да дјеца буду активна, да долазе на часове вјеронауке, а самим тим и у цркву, што је, првенствено, циљ наше школе. Дјеца се с радошћу одазивају, долазе на часове, пробе и са нестрпљењем чекају концерт. Позивамо Никшићане да дођу, виде и одслушају наше малишане, надам се у Бога, да ће њихов наступ бити веома интересантан, дјечје спонтан и радостан“, најављује вјероучитељ Лавиника Јововић.