Радост заједничких молитвених сабрања

На празник Преподобне мученице Марије Гачинске, у петак 17. априла 2015, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије учествовао је у прослави овог празника.

Радост заједничких молитвених сабрања

Свету Литургију служили су Преосвећени Епископи будимљанско-никшићки Г. Јоаникије и домаћин Епископ гачински и лушки Митрофан.

Саслуживало је свештенство гачинске и лушке Епархије, као и свештенослужитељи из Епархије будимљанско-никшићке.

Радост заједничких молитвених сабрања

Послије причешћа вјерних, Епископ Митрофан је у свом обраћању срдачно поздравио Владику Јоаникија и на дар Саборном храму Светог Василија Острошког подарио сликану икону Преподобномученице Марије Гачинске са честицом њених светих моштију, додијеливши овом приликом, и пратећи сертификат.

Радост заједничких молитвених сабрања

Преосвећени Епископ Јоаникије је захвалио на указаној љубави и гостопримству, поклонивши храму Светих апостола у Гачину сликани образ Светог Василија Острошког чудотворца.

Радост заједничких молитвених сабрања

По завршетку богослужења Епископи су се задржали у срдачном разговору у просторијама Епархије гачинске.