Пројекција филма “Тврђава“

Љубитељи филмске умјетности у Никшићу имали су прилику да у недјељу, 8. маја у вечерњим сатима присуствују пројекцији украјинског филма “Тврђава“, који је приказан у оквиру програма “Дана Светог Василија Острошког“

Ријеч је о документарном филму, који је 2007. године режирао и урадио сценарио филмски стваралац Михаил Шадрин. Филм доноси потресну причу о дјеци без родитељског старања, која су уточиште нашла међу монасима украјинског манастира Светог Вазнесења. У овој манастираској обитељи, гдје влада љубав и слога, разумијевање слабости и саосјећање за ближњег, око 140 сирочади, међу којима има и дјеце са посебним потребама, узрастају учећи лекције о животу и љубави и сазнају да је и најјаднији од свих, достојан љубави и пажње, само се требамо сјећати туђе несреће.

Пројекција филма “Тврђава“

Пројекција филма наишла је на велику пажњу публике у Никшићу, која је из сале Црквено-народног дома “Светог Василија Острошког“ излазила са нескривеним емоцијама.