Епископ Методије богослужио у манастиру Ђурђеви Ступови

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, на празник Светог мученика Платона, у четвртак 1. децембра 2022. године, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Епископ Методије богослужио у манастиру Ђурђеви Ступови

Вече гусала и епске поезије у част потпуковника Горана Остојића, хероја са Кошара

У суботу 26. новембра 2022. године, у Центру за културу Жабљак, одржано је вече гусала и епске поезије, поводом меморијала Горану Остојићу, хероју Кошара и команданту 63. падобранске бригаде.

Света Архијерејска Литургија на празник Светог Јована Златоустог

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Методије служио је, на празник Светог Јована Златоустог, у суботу 26. новембра 2022. године, Свету Архијерејску Литургију, у храму Светих Кирила и Методија, у Гранчареву код Бијелог Поља.

Света Архијерејска Литургија на празник Светог Јована Златоустог

Литургија у цркви Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу

У недјељу 22. по Духовима, 20. новембра 2022. године, Литургију у цркви Светих апостола Петра и Павла, у Бијелом Пољу служио је протојереј-ставрофор Дарко Пејић.

Литургија у цркви Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу

Молитвено прослављена храмовна слава цркве Светог Нектарија Егинског у Никшићу

На празник Светог Нектарија Егинског, у уторак 22. новембра 2022. године, света Литургија је служена у цркви посвећеној овом Светитељу, у никшићком насељу Хумци.

Молитвено прослављена храмовна слава цркве Светог Нектарија Егинског у Никшићу

Света Литургија служена у никшићком Саборном храму: Свети Петар II Ловћенски Тајновидац је стожер културе

У недељу двадесет другу по Педесетници, на празник Светих апостола Стахија, Амплија и Урвана, 13. новембра 2022. године, у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, служена је света Литургија.

Света Литургија служена у никшићком Саборном храму

Митровдан у Невесињу: Црква мјесто јединства једних са другима кроз небеско јединство са Христом

На празник Светог великомученика Димитрија, Његово Преосвештенство Владика Димитрије у Невесињу угостио је Владику Методија, будимљанско-никшићког. Светом Литургијом началствовао је Владика Методије, уз саслужење Владике Димитрија и многобројног свештенства обје Епархије.

Митровдан у Невесињу

О. Слободан Јокић : Вјера је најљепши дар који човјек може да добије

У 21. недјељу по Духовима, на празник Светог великомученика Арета, 6. новембра 2022. године, света Литургија је служена, у Саборној цркви Светог Василија Острошког, у Никшићу.

О. Слободан Јокић : Вјера је најљепши дар који човјек може да добије

Митрополит Јоаникије након суђења: Радост је што и на овакав начин можемо да свједочимо вјеру, љубав према Светом Василију и нашем вјерном народу

У Основном суду у Никшићу, данас 7. новембра 2022. године у 10:30 часова, настављено је суђење Митрополиту црногорско-приморском Јоаникију и свештеницима: Слободану Јокићу, Драгану Крушићу, Данилу Зиројевићу, Василију Брборићу, Жељку Ројевићу, Остоји Кнежевићу, Мирку Вукотићу и Николи Маројевићу, којима се на терет ставља кривично дјело непоступање по здравственим прописима за сузбијање опасне заразне болести, због молитвеног хода у Никшићу на празник Светог Василија Острошког Чудотворца, 12. маја 2020. године.

Настављено суђење Митрополиту Јоаникију и никшићким свештеницима: Нека судови раде свој посао, ми смо спремни за све оно што ће услиједити

У Основном суду, у Никшићу, у понедјељак 7. новембра 2022. године, настављенo је суђење ондашњем Епископу будимљанско-никшићком, а садашњем Митрополиту црногорско-приморском Г. Јоаникију и осморици никшићких свештеника, који су окривљени за кршење здравствених мјера о спрјечавању ширења заразних болести, на празник Светог Василија Острошког, 2020. године.