Епископ Јоаникије на сахрани владике Атанасија: Био је понос СПЦ и њена савјест; носио је жртвеност косовску, пребиловачку и јасеновачку

Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополоје црногорско-приморске г. Јоаникије опраштајаћи се од блаженопочившега владике Атанасија, казао је да данас испраћамо из овог у нови живот Епископа херцеговачког, свесрпског и свеправославног, који је био човјек васељенске ширине духа.

Заупокојена архијерејска Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови поводом упокојења Владике Атанасија: Живо, ходеће Јеванђеље

На празник Светог Лава Катанског, у петак 5. марта 2021. у манастиру Ђурђеви Ступови је, поводом упокојења умировљеног Епископа захумско-херцеговачког Атанасија, служена Света заупокојена Архијерејска Литургија.

Патријарх Порфирије: Референдум о Косову одржан је на Видовдан 1389. (ВИДЕО)

Нема дилеме да ли је Косово део Србије. Физички наша држава није присутна у пуном смислу те речи, али суштински Косово је део Србије, а оно што је став цркве је много пута изречено на Сабору. Референдум о Косову извршен је на Видовдан 1389, Косово је не само колевка нашег народа, већ и кивот препун моштију светих, рекао је патријарх Порфирије.

Епископ Јоаникије посјетио обољелог умировљеног Епископа Атанасија

Током данашњег дана, Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске, господин Јоаникије, допутовао је у Епархију захумско-херцеговачку и приморску.

Епископ Јоаникије посјетио обољелог умировљеног Епископа Атанасија

Епископ Јоаникије служио Литургију и помен Краљу Николи у никшићком Саборном храму (ВИДЕО)

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникије служио је, у понедјељак 1. марта 2021. Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Светосимеоновски сабор у храму Христовог Васкрсења у Подгорици (ВИДЕО)

Традиционални Светосимеоновски сабор, који се у Подгорици одржава сваке године у дане викенда најближег празнику преподобног Симеона Мироточивог, ове године је, због здравствених мјера против пандемије вируса корона, обиљежен Светом архијерејском литургијом у Саборном храму Христовог Васкрсења, без светосименовске литије и свечане духовне академије на Немањином граду.

Сједница ЕУО и Епархијског савјета Епархије будимљанско-никшићке

На Жабљаку је, у суботу 27. фебруара 2021. одржана редовна годишња сједница Епархијског савјета и Епархијског управног одбора Епархије будимљанско-никшићке.

Сједница ЕУО и Епархијског савјета Епархије будимљанско-никшићке

Литургијско сабрање на Жабљаку

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникије служио је, на празник Светог Кирила Словенског, у суботу 27. фебруара 2021. Свету Архијерејску Литургију у храму Преображења Господњег на Жабљаку.

Литургијско сабрање на Жабљаку

Молитвено прослављен Свети Симеон Мироточиви, слава Саборног храма у Беранама

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске Г. Јоаникије служио је, на празник Светог Симеона Мироточивог, у петак 26. фебруара 2021. Свету Архијерејску Литургију у храму Преображења Господњег, поред Саборног храма Светог Симеона Мироточивог Стефана Немање у Беранама.