Устоличен Епископ будимљанско-никшићки Методије: Моја дужност и обавеза је да продужим свето и свијетло дјело својих претходника

“Моја света дужност и обавеза је да продужим свето и свијетло дјело својих претходника, проповиједајући исту вјеру, свједочећи исту Свјетлост и водећи људе ка спознаји Бога и живота у пуноћи, са овог истог трона једног Пастира и једног стада, више од 800 година.

Устоличен Епископ будимљанско-никшићки Методије

Бесједе Патријарха Порфирија и Митрополита Јоаникија – 25. септембар 2021. године, Беране

Поздравно слово Митрополита црногорско-приморског г. Јоаникија – 25. септембар 2021. године, Беране
Ваша светости,
Ваше блаженство,
Ваша преосвештенства,
Господо народни посланици, господо министри,
Господине конзуле Републике Србије,
Часни оци и свештеници, сестре монахиње
Драга браћо и сестре.

Владика пакрачко-славонски Јован богослужио у Беранама

Његово Преосвештенство Епископ пакрачко-славонски Г. Јован служио је, на празник Светог свештеномученика Автонома, 25. септембра 2021. са свештенством Свету Архијерејску Литургију, у храму Преображења Господњег у Беранама.

Владика пакрачко-славонски Јован богослужио у Беранама

Прослављена храмовна слава манастира Косијерво

У уторак, 21. септембра, на Празник Рођења Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ буеносајрески и јужноцентралноамерички Кирило служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Косијерево.

Прослављена храмовна слава манастира Косијерво

У Милочанима код Никшића сахрањен прота Радојица Божовић: Највећа проповијед је примјер личног живота

На празник Рођења Пресвете Богородице, 21. септембра 2021. године, у Милочанима код Никшића, сахрањени су земни остаци слуге Божјег протојереја-ставрофора Радојице Божовића. Опијело блаженопочившем протојереју Радојици служио је Митрополит црногорско-приморски Јоаникије са бројним свештенством и свештеномонаштвом Митрополије црногорско-приморске и Епархије будимљанско-никшићке, монасима, монахињама и вјерним народом.

Владика Методије служио заупокојену Литургију о. Радојици Божовићу: Проте ћу се сјећати док год будем ходио по овој земљи

Његово преосвештенство изабрани Епископ будимљанско-никшићки г. Методије служио је данас са свештенством Свету заупокојену литургију, а послије тога помена над одром блаженопочившег проте Радојице Божовића, у Цркви Светог архангела Михила у Милочанима, у Никшићу. Саслужило је свештенство Епархије будимљанско-никшићке и Митрополије црногорско-приморске.

Упокојио се у Господу протојереј-ставрофор Радојица Божовић

На празник Светог мученика Созонта, 20. септембра 2021. љета Господњег, уснуо је у Христу високопречасни протојереј-ставрофор Радојица Божовић, парох улцињски у мировини.

Упокојио се у Господу протојереј-ставрофор Радојица Божовић

Хор преподобне мати Ангелине из Никшића учествовао на шестом Фестивалу хришћанске културе у Епархији тимочкој

Хор преподобне мати Ангелине из Никшића својим славословним и љубављу испуњеним учешћем увеличао је свечано отварање шестог Фестивала хришћанске културе, као и свечаност поводом премијерног приказивања документарног филма "Свети Василије Острошки - сведок васкрсења" чије ауторство потписује новосадски катихета Бранислав Илић. У пратњи знаменитог никшићког хора налазила се и етно појац Бранка Зечевић, млада уметница из Подгорице.