Радост је увијек већа када се дијели са другима

По ријечима блаженопочившег Патријарха и нашег духовног оца Павла, да је љубав највиша врлина и да се све друго што човјек дијели са другима смањује, осим љубави, родитељи и дјеца Келнске парохије СПЦ, заједно са својим свештеницима, упутили су, ових дана, поруке љубави и подршке браћи и сестрама у Епархији будимљанско-никшићкој.

Радост је увијек већа када се дијели са другима

Парохијани Келнске парохије СПЦ труде се, већ неколико година, да се, у вријеме празничних дана, који су најрадоснији дани у години, сјете оних који су изложени разним искушењима и тешкоћама, које „пријете да празничну радост неба и човјека покваре“.

Одлучили су да своју подршку браћи и сестрама покажу на дјелу, кроз милосрђе, прикупљањем поклон пакетића, првенствено, намијењених дјеци у Епархији будимљанско-никшићкој.

„У нашој келнској парохијској заједници, која је школа љубави према Богу и једних према другима, организовали смо, као и претходних година, акцију „Дјеца за дјецу“ прикупљања поклон пакетића за нашу браћу и сестре у Црној Гори, тачније у Епархији будимљанско-никшићкој. Ова акција представља милосрдно сјећање на ону дјецу која немају довољно или, чак, ни основно. Много насмијаних лица дјеце и родитеља дошло је у наш храм Воздвижења Часног Крста, донијели шарене и лијепо упаковане пакетиће за дјецу. Били су радосни што имају прилику да подијеле и обрадују другог. Ова својеврсна лекција љубави и заједништва, у којој је учествовао велики број породица из келнске Парохије и шире, не може се новцем платити“, наводе свештеници ове парохије.

Сакупљено је 310 пакетића, који су били испуњени гардеробом, школским прибором, слаткишима и играчкама.

„Црквена општина Келн, на челу са свештеницима протојерејем-ставрофором Неђом Јањићем и протонамјесником Младеном Јањићем, исказала је, и ове, као и претходних година, братску саосјећајност и солидарност са дјецом Епархије будимљанско-никшићке слабијег материјалног стања. Прикупљањем пакетића послата је, на дјелу, порука љубави и подршке браћи и сестрама, који се налазе у новонасталној, тешкој ситуацији у Црној Гори“, наглашава свештенство Парохије келнске.

Епархија будимљанско-никшићка, заједно са дјецом и њиховим родитељима, благодарни су ЦО Келн, проти Неђу Јањићу  и оцу Младену Јањићу и свим људима добре воље, који се сабирају у име Господа нашег Исуса Христа и који нашу свету вјеру православну свједоче племенитим дјелима, дијелећи љубав и радост са ближњима.