Недјеља Православља у цркви Светих апостола Петра и Павла

У недјељу, 8. марта 2020. у цркви Светих апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу, Литургију је служио протојереј-ставофор Дарко Пејић.

Недјеља Православља у цркви Светих апостола Петра и Павла

Послије Светог Причешћа о. Дарко се сабраном вјерном народу обратио ријечима бесједе, указујући да су ово дани у којима се гони Црква, кроз Закон о слободи вјероисповијести.

“Гони се црква, наводно се спремају за неке преговоре и договоре, а сада пописују имовину цркве. Сада су, умјесто лопова и криминалаца, почели да лове свештенство и свештенике. Тако је са аеродрома у Подгорици враћен монах Станко, који је годинама у Острогу и који се годинама моли се за сваког од нас. Оца Николу смо морали прокријумчарити, ето, до тода смо дошли“, бесједио је о. Дарко.

Он је подсјетио на ријечи у Јеванђељу: Ко хоће за мном да иде биће гоњен,  позивајући вјернике да сви породично изађу на литије.
„Ја вас молим за још нешто. Требало би у ове молитвене ходове да изађемо сви, родитељи, стари и дјеца. Знате због чега? Ако сјутра један оде у литију, а један остане кући, онда ће се опет сјутра наћи неко да их посвађа“, казао је прота Дарко.

Осврћући се на пријетње појединих послодаваца запосленим да не иду на литије, он је савјетовао да вјерници не тргују у таквим радњама.

„И ја вам као свештеник онда савјетујем, тамо гдје чујемо да не дају запосленима на литије, да не идемо тамо да тргујемо. Свако ко не види народ и вјеру, да не видимо ни ми њих“, поручио је он.