Отац Синиша Јанковић поручио са бјелопољске литије: Не смијемо дозволити да нам узму Светиње, ону лучу свјетлости која нам обасјава пут

И овог четвртка хиљаде Бјелопољаца сабрале су се на Молебном канону Пресветој Мајци Божијој у цркви светих апостола Петра и Павла, након којег је улицама Бијелог Поља кренула литија у одбрану Светиња и вјере православне, против безакоња и коронавируса, до цркве светог Николаја Мирликијског у Никољцу.

Отац Синиша Јанковић поручио са бјелопољске литије

Великом броју сабраних вјериника ријечима пастирске поуке обратио се  протојереј Синиша Јанковић који је подсјетио на ријечи Господа нашег Исуса Христа које је упутио Својима апостолима и ученицма: Који хоће да иду за Мном, неће ходити у тами.

,,Управо ми који ходимо за Христом не ходимо у тами, него идемо у свјетлошћу која обасјава сваког човјека који је дошао на овај свијет. Они који ходе у тами, који не могу да гледају свјетлост лица Божијег, који су огрезли у гријеху су они који мисле да су својим материјалним богатствима задобили царство овоземаљско. Они нису чули оне ријечи из Светог Јеванђела: Овога  часа ћу доћи и узећу душу твоју, а све оно што си стицао чије ће бити безумниче? Све оно што су годинама  стицали у мраку на ко зна на какав прљав и поган начин им је постало мало па су ударили на цркву Божију, на Христа Господа, на Цркву Његову, на истину и правду Божију. Нијесу свјесни да их Сам Господ са сажаљењем гледа са небеса и каже им: ,,Куда сте кренули јадници? Куда сте кренули безумници, зар против Мене можете ратовати”. Али, ти јадни људи мисле да је овоземаљско благо једино које човјек може стећи у животу, јер су сиромашни духом. Они не знају шта је оно право духовно богатство“- казао је отац Синиша.

Отац Синиша је подсјетио вјерни народ да човјек није само материја, већ да је човјек, иако ходи земљом, својом душом везан за небо, зато и јесте истински и прави човјек само онај који ходи за Христом.

,,Они који нападају Цркву и Светињу, који се ограђују законима, они су везани за земљу, за пропадљивост, нијесу везани за вјечност. Не смијемо дозволити да нам скрнаве Светињу да нам узму оно што је најсветије. Не смијемо дати ону лучу свјетлости за којом ходимо, која нам обасјава пут. Ми том свјетлошћу гледамо и  видимо док ће се они, који мраком ходају, спотаћи“- рекао је отац Синиша.

Свештеник Синиша је додао и да има много оних који нас подржавају, али у страху за егзистенцију не смију да дођу на литије и то је људски. Он је позвао и њих да нам се придруже, да би и њих обсјала свјетлост Христовог Васкрсења, како би на најрадоснији хришћански празник Васкрсења Христовог сви заједно запјевали, и како би  овај Васкрс био наша  побједа  над гријехом, смрћу и мраком.