Спасовдан - слава цркве Вазнесења Господњег у Драговољићима

У четвртак, 13. јуна 2024. године, на празник Вазнесења Господњег - Спасовдан, служена је Света Литургија у Драговољићима, чиме је прослављена слава овога села и храма. Светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Велимир Ковач - парох требињски, уз саслужење протојереја Жељка Ћалића - пароха даниловградског, протојереја Мирка Вукотића - пароха кочанског и јереја Обрена Дамјанца - надлежног пароха, а уз молитвено учешће великог броја вјерних.

Спасовдан - слава цркве Вазнесења Господњег у Драговољићима

Литургијским крштењем у Свету Цркву је уведено пет чеда Божијих.

О смислу и значењу празника Вазнесења Господњег, вјерне је поучио отац Велимир Ковач, рекавши, између осталог, да је кроз овај дивни догађај - Спасовдан, Господ показао да је спаситељ човјека - и душе и тијела, али и цјелокупне природе, јер се и душом и тијелом вазнио на Небо.

На крају Свете Литургије и причешћа, извршено је ломљење славског колача и освећење кољива, коме је претходила славска литија.
По завршетку Свете Литургије, протојереј Мирко Вукотић је освештао нову салу црквено-народног дома у којој је поводом славе уприличен славски ручак.

Јереј Обрен Дамјанац се присутнима обратио здравицом, изразивши притом велику захвалност свима који су узели учешћа у припремању славе и завршетку радова у сали црквено-народног дома. Том приликом су уручене захвалнице господину Марку Ковачевићу - предсједнику општине Никшић, коју је у име предсједника примио г. Војин Стриковић, као и господину Немањи Вуковићу - предсједнику скупштине општине Никшић, коју је у његово име примио г. Видак Кртолица.

Домаћин овогодишње славе био је г. Жељко Ћалић, а обавезу домаћина за наредну годину преузео је г. Душан Томановић.

Извор: Facebook