Почела најдужа литија до сада: Народ рано јутрос из манастира Блишкова кренуо ка Бијелом Пољу

Од манастра Блишкове кренула је јутрос литија до Бијелог Поља, јавља Спутњик. Очекује се да ће ова литија бити дужине 50 километара, што је рекорд у досадашњем негодовању народа у Црној Гори због усвајања Закона о слободи вјероисповијести.

Како је раније најавила парохија Вранешка и Равноријечка, литија ће ићи преко Павиног Поља, Томашева и Равне Ријеке гдје ће се вјерници прикључивати, а с обзиром на дужину литије ове парохије су поручиле да се заинтересовани вјерници обезбиједе топлом одјећом и обућом и осталим потрепштинама.

Протојереј Зоран Бубања који предводи Крсни вход је за Спутњик рекао да је литија од око 50 људи кренула из мјеста Блишково јутрос у 6.15 часова.

Он очекује да се више народа окупи током проласка кроз остала мјеста до Бијелог Поља.

Према његовим ријечима, окупљени носе крст, црквене барјаке и транспарент „Само слога светиње спасава“.