Божић у Ђурђевим Ступовима.

Празник рођења Господа и Бога и Спаса нашега Исуса Христа молитвено је прослављен у катедралном манастиру епархије Будимљанско - никшићке.

Божић у Ђурђевим Ступовима.

Након налагања бадњака у касним вечерњим часовима јутрење и празничну Литургију служили су свештеномонаси манастира и свештенство архијерејског намјесништва Беранског. У јутарњим часовима свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство епископ Будимљанско - никшићки г. Јоаникије.

Учешћа у светим Богослужењима узео је велики број вјерних који су приступили причешћу тајни Тијела и Крви Христове.

Прочитана је Божићна посланица Његове Светости патријарха српског г. Иринеја и свих архијереја Српске Православне Цркве.

Након Свете Литургије, епископ Јоаникије честитао је присутнима овај велики празник са жељом да рођење  Богомладенца Христа донесе мир, благостање и свако истинско добро.