Литија за одбрану светиња у Беранама

И вечерас, у петак 3. јануара 2020, Васојевићи су се окупили у молитвену Литију за одбрану свете вјере православне, храмова, светих ћивота  и гробова прадједовских.

Литија за одбрану светиња у Беранама

Литија, предвођена свештенством, кренула је у 16 часова из центра града, уз миран, достојанствен Крсни ход, са иконама, свијећама, уз пјевање духовних пјесама и молитви. На тај начин Беранци, свако вече, одлучно и чврсто исказују своје неслагање са дискриминаторним Законом о слободи вјероисповјести, који је Скупштина усвојила без претходне јавне расправе и усаглашености са епархијама Српске православне Цркве, које канонски дјелују на простору Црне Горе.

Потом је, у престоном манастиру Епархије будимљанско-никшићке, Ђурђевим Ступовима одслужен Молебан.
Сабранима се обратио протојереј-ставрофор Синиша Јанковић, парох затонски.

По процјенама, у Литији је било преко 10 хиљада људи.

Ново окупљање вјерника најављено је за суботу 4. јануар.