Филм „Свети Мардарије – Владика без адресе“ приказан у у Никшићу

У Црквено-народном дому „Светог Василија Острошког“ у Никшићу, у петак 13. децембра 2019, а у организацији продукције документарног филма Фондације „Пријатељ Божји“ (Канада), премијерно је приказан документарно-играни филм „Свети Мардарије – Владика без адресе“.

Филм „Свети Мардарије – Владика без адресе“ приказан у у Никшићу

Ово је филм о животном путу и страдању првог српског Епископа православне Епархије СПЦ у Америци и Канади Мардарија Ускоковића, о свепраштајућој љубави човјека који је трпио и подносио, чак и онда, кад је био гоњен од својих. Његов мученички живот и нетрулежно тијело живо су свједочанство свим људима о томе шта је најважније за спасење душе и задобијање вјечног живота.

Редитељ овог филмског остварења је Бранка Бешевић-Гајић, а сценаристи су хаџи Братислав Николић и Марко Сандаљ.